Első munkaterv szerinti ülését tartotta az októberben újjáalakult Jász-Nagykun-Szolnok Vármegyei Közgyűlés. Megválasztották a bizottsági tagokat, a külsős bizottsági tagok esküt tettek. Napirenden szerepelt a vármegyei katasztrófavédelmi igazgatóság tevékenysége, az oktatási helyzet és a fogyasztóvédelem. Zárt ülésen döntési javaslat született TOP_Plusz programok támogatásáról. Karancsi Tamás újabb öt évre megbízást kapott a Jász-Nagykun-Szolnok Vármegyei Területfejlesztési Ügynökség Nonprofit Kft. vezetésére.
A Jász-Nagykun-Szolnok Vármegyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság 2023. évi tevékenységéről szóló tájékoztató szerint az Igazgatóság tavaly is kiszámíthatóan, tervezetten, hatékonyan működött, betöltötte rendvédelmi feladatait, védve a vármegye lakóinak élet- és vagyonbiztonságát. Matuska Zoltán tű ezredes, vármegyei igazgató elmondta, hogy 2023-ban 3.827 káresetben működtek közre, melynek 45%-a tűzeset, 55%-a műszaki mentés volt.
A Jászkunságban a fogyasztóvédelmi feladatokat a Jász-Nagykun-Szolnok Vármegyei Kormányhivatal Közlekedési, Műszaki Engedélyezési, Mérésügyi és Fogyasztóvédelmi Főosztálya látja el. Dorogi Attila főosztályvezető elmondta, hogy piacfelügyelet, valamint a próbavásárlások mellett játszótereket, kondi- és kalandparkokat éppúgy ellenőriztek, mint az online térben történő vásárlásokat. Az ellenőrzési tapasztalatok alapján 2024-ben elmondható, hogy javuló a tendencia, és bár nem céljuk a bírságolás, de számos esetben kellett ehhez a szankcionálási módhoz nyúlniuk. 2024 első kilenc hónapjában 1.318 esetben indítottak eljárást, magánszemélyek megkeresése alapján, és közel 92 millió forint összegben szabtak ki bírságot. A fogyasztói tudatosság erősítése minden szinten kiemelt feladat.
A Jász-Nagykun-Szolnok vármegye közoktatásának helyzetéről szóló átfogó tájékoztató kiterjedt a Szolnoki Tankerületi Központ, a Jászberényi Tankerületi Központ, a Karcagi Tankerületi Központ, a Szolnoki Szakképzési Centrum és a Karcagi Szakképzési Centrum, valamint a Szolnoki Pedagógiai Oktatási Központ tevékenységére. Munkaerő tekintetében eltérő a helyzet, a pedagógusok bérrendezésének köszönhetően ugyanakkor az üres álláshelyek jelentős része feltöltésre került.
Döntés született a Vármegyei Közgyűlés bizottsági elnökeiről, alelnökeiről és tagjairól az alábbiak szerint:
Ügyrendi Bizottság (4+1 fő):
Elnök: Kecze István
alelnök: dr. Nagy Nikoletta
közgyűlési képviselő tagok: Győri-Papp Judit és Szabó Bettina
nem közgyűlési képviselő tag: Nagy Tímea
Pénzügyi és Területfejlesztési Bizottság (6+4 fő):
Elnök: Fazekas Szabolcs
alelnök: Répási Csabáné Tóth Rozália Ildikó
közgyűlési képviselő tagok: Boros István, Mészáros Dávid, Szabó Ferenc Lajos, Szarvák Márton
nem közgyűlési képviselő tagok: Budai Ferenc, Magos Vilmos, Nagyné László Erzsébet, Nagy Richárd
Tervezési és Monitoring Bizottság (6+4 fő):
Elnök: Ujvári Imre
alelnök: Batta Attila Viktor
közgyűlési képviselő tagok: Bozsik Ferenc, Lukácsi György, Somlay Róbert, Szegedi János Attila
nem közgyűlési képviselő tagok: Antal Péterné Szerző Ildikó, Barabásné Forgács Edit, Bozóki Imre, Szűcs Dániel.
Döntött a testület a Vármegyei Önkormányzat és a Vármegyei Roma Nemzetiségi Önkormányzat közötti együttműködés felülvizsgálatáról is, mely a vonatkozó részletes szabályokat, eljárási rendet, munkamegosztást és a felelősség rendszerét egyaránt tartalmazza.
Zárt ülésen született döntés a Terület- és Településfejlesztési Operatív Program Plusz támogatási kérelmeiről.
Végül a Jász-Nagykun-Szolnok Vármegyei Közgyűlés – a tulajdonában lévő egyszemélyes kft. döntéshozó szerveként eljárva – Jász-Nagykun-Szolnok Vármegyei Területfejlesztési Ügynökség Nonprofit Kft. ügyvezetője, Karancsi Tamás ügyvezetői megbízatását 2025. január 01-től 2029. december 31-ig, 5 éves időtartamban, díjazása változatlanul hagyása mellett meghosszabbította.