Jász-Nagykun-Szolnok Vármegyei Önkormányzat

Kövessen minket:

Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Közgyűlés soron kívűli ülése

Közgyűlés

ELNÖKI KÖSZÖNTŐ

Have Any Question?

Lorem ipsum dolor sit amet, consecte adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore

Letette esküjét Ujvári Imre, a megyei közgyűlés új tagja!

Soron kívüli ülést tartotta ma a Megyeházán a Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Közgyűlés. Az ülés elején esküt tett Ujvári Imre (FIDESZ-KDNP), aki mostantól a Dobos László halála miatt megüresedett képviselői helyet tölti be. A képviselők tárgyaltak a JNSZ 2030 c. dokumentumról, amely a megye következő tíz évre tervezett fejlesztéseit tartalmazza.

A hét elején megbízólevelének átvétele után Ujvári Imre – a megyei közgyűlés korábbi külső bizottsági tagja, Tiszafüred város polgármestere – letette képviselői esküjét, munkájához a megyei közgyűlés nevében kívánt jó munkát Hubai Imre, a testület elnöke. Ezt követően Ujvári Imrét egyhangúlag a Tervezési és Monitoring Bizottság elnökévé, és Hubai Imrével együtt a Tisza-tó Térségi Fejlesztési Tanács megyei delegáltjává választották.
Külső bizottsági tagságról is döntöttek a képviselők , a Pénzügyi és Területfejlesztési Bizottságba egyhangúan támogatták Nagyné László Erzsébet megválasztását. A közgazdász végzettségű Nagyné László Erzsébet bemutatkozásakor elmondta, hogy 8 éve a karcagi Kátai Gábor Kórház főigazgatója, és Karcag Város Önkormányzatának egyéni önkormányzati képviselője.

Jász-Nagykun-Szolnok megye 2030-ig szóló fejlesztési elképzeléseit tartalmazó JNSZM 2030 c. dokumentum is a közgyűlés napirendjén szerepelt. Az anyag a 2021-2027-es uniós ciklus kereteit és a megye települési önkormányzatainak elképzeléseit is figyelembe véve tervezi meg a térség fejlesztési irányait a következők szerint:

  • Növekvő versenyképesség: elérhetőség javítása – kiemelten az M4 továbbépítése –, bővülő hozzáadott érték előállítás, növekedési zóna szervezése, megyeszékhely és a tiszántúli térségek gazdasági súlyának emelése.
  • Népességmegtartás – társadalmi felzárkózás: foglalkoztatás differenciált bővítése, népesség egészségi állapotának és képzettségének javítása, felsőfokú oktatás fejlesztése.
  • Kedvező állapotú környezet: tájkonform mezőgazdaság- és turizmusfejlesztés, megújuló energiák alkalmazása, klímavédelmi intézkedések.
  • Vonzó-élhető települések: átfogó településfejlesztés a helyi közösségek bevonásával.
  • Kiegyenlítettebb térszerkezet: településközi munkamegosztás elmélyítése, Tisza-tavi turisztikai térség kiemelt kezelése.

A dokumentum 1,411 mrd Ft összegben tartalmaz fejlesztési javaslatokat.

Címkék:

Oszd meg itt :